قیمت دستگاه CNC فرز

با توجه به تنوع دستگاه CNC و رتبه بندی آن‌ها از ساده تا پیشرفته، قیمت‌های متفاوتی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. قیمت یکی از عوامل مهم و تعیین کننده در خرید دستگاه CNC فرز است. پیش از انتخاب دستگاه مورد نظر ابتدا باید چند مسئله را در نظر بگیرید:
• ابتدا میزان بهره‌وری که از این دستگاه انتظار دارید را برآورد کنید: چه تعداد ساعت در روز؟ همچنین عمده قطعاتی که در دستگاه پردازش می‌شوند را بررسی کنید: از چه میزان سختی برخوردارند؟
• مورد بعدی این است که دستگاه را برای تولید چه قطعاتی نیاز دارید؟ به عبارتی تا چه میزان دقت و حساسیت در کار شما اهمیت دارد. پاسخ این سوال به شما کمک می‌کند مناسب‌ترین دستگاه را انتخاب کنید.
• نکته‌ی دیگر میزان بودجه‌ای است که برای خرید دستگاه در نظر گرفته‌اید. در حال حاضر شرکت‌های مختلفی تولیدکننده‌ی دستگاه‌های CNC هستند. از جمله معروف‌ترین این کمپانی‌ها برند Fadal، HASS و Mazak است که هریک در قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. برند Fadal به عنوان مقرون بصرفه‌ترین محصول و Mazak گرانترین آنهاست.
• مبحث دیگر، میزان پیشرفته بودن دستگاه است. مسلما دستگاه‌های سه محور ارزان‌تر از نوع چهارمحور آن هستند. به همین ترتیب مدل دستگاه CNC فرز پنج محور گران‌ترین نوع این دستگاه‌هاست.
سرعت پیشرفت صنعت سبب شده‌است هر روزه شاهد ساخت ماشین‌آلاتی با قابلیت‌های پیشرفته‌تری باشیم. این ماشین‌آلات با تکنولوژی پیشرفته بدون هیچ دردسری قادر به تولید قطعات پیچیده خواهند بود.
استفاده از این دستگاه‌ها برای هر صنعتی نیاز است. اما باید توجه داشت که کدام روش ساخت در عین کیفیت بهتر، صرفه‌ی اقتصادی خواهد داشت. در حال حاضر استفاده از دستگاه CNC فرز به دلیل بالا بودن قیمت آن، برای تولید قطعات روش گران‌قیمتی است.
بنابراین بسیاری از صاحبان صنایع تنها برای ساخت قطعات ویژه که با دیگر روش‌ها امکان ساخت آن وجود ندارد، از این روش استفاده می‌کنند. در مجموع می‌توان گفت این دستگاه هرآنچه را که در طراحی مد نظر داشته باشید با بیشترین دقت بر روی قطعه‌ی خام اجرا می‌کند. بنابراین روشی کاملا قابل اعتماد برای ساخت قطعات پیچیده و بسیار حساس نظیر قطعات توربین است.
فرزسی_ان_سی